כלה בהיריון: כל מה שאת צריכה לדעת כדי לשרוד את תקופת ההכנות (והחתונה!)

בין אם מדובר בחודשים הראשונים להריון, ובין אם אלו חודשים מתקדמים – לא קל לארגן חתונה לצד תסמיני ההיריון השונים, ועם זאת, זה אפשרי. איך תעשי זאת? יש לנו מדריך במיוחד בשבילך.

לתכנן חתונה בהריון – לא מורכב כפי שחשבת

הריון הוא תהליך מדהים ומרגש, ובמקביל טומן בחובו לא מעט קשיים. כדי לארגן את החתונה עם כמה שפחות לחצים (שעשויים להשפיע על העובר), ולצלוח את האירוע, חשוב שתיגשי להכנות באופן מושכל.

מומלץ לערוך מבעוד מועד רשימה של משימות ודברים שיש לארגן, על מנת שלא תיכנסי ללחצים וחרדות מיותרות. כמו כן, אם את מצויה בשלבים מתקדמים יותר, כדאי לוותר על נסיעות מורכבות או צילומי זוגיות מאתגרים שעלולים לגרום לטראומה לבטן, על מנת להימנע מסיכון כמו היפרדות שליה או סיכונים נוספים שעשויים להתעורר במהלך ההיריון. מה עוד? אלכוהול כמובן מחוץ לתחום, וכך גם עישון. אל דאגה – מצב הרוח במהלך החתונה יהיה מרומם גם ללא צ'ייסרים ומשקאות אלכוהוליים.

כלה בהיריון: כל מה שאת צריכה לדעת כדי לשרוד את תקופת ההכנות (והחתונה!)

השמלה – לחכות לרגע האחרון או לרכוש מראש?

השמלה היא כנראה אחד האלמנטים המורכבים ביותר בתהליך, משום שמשבוע לשבוע הבטן גדלה, והמשקל עולה. בדרך כלל, הבטן צצה רק מחודש רביעי והלאה (בהריון ראשון, אם כי זה לא מחייב), כך שאחד הפרמטרים שישפיעו על בחירת השמלה הוא השלב ההריוני שבו את נמצאת, והשבוע שבו את עתידה להתחתן. מה מומלץ? למצוא סטודיו שיבצע תיקונים בשמלה גם בשבוע או בשבועיים שלפני החתונה, כך שתוכלי להגיע למדידות אחרונות סמוך לתאריך האירוע, והתיקונים יתבצעו במקום ובתאם למידותייך. כמו כן, חשוב לדעת שיש בדים שמתאימים יותר לתקופת ההיריון (כי הם נמתחים), וכך למעשה, תוכלי "לגדול" אל תוך השמלה, מבלי שתצטרכי לבצע שינויים משמעותיים ברגע האחרון.

ומה לגבי נעליים?

במהלך ההיריון כפות הרגליים נוטות להתנפח, ולעיתים מופיעות גם בצקות – קחי זאת בחשבון במהלך חיפוש נעלי הכלה שלך. ייתכן שתעדיפי לרכוש נעליים שטוחות עם רצועות גמישות, אך אם בכל זאת את מתעקשת לנעול נעלי עקב, רצוי להחליף את הנעליים בשלב הריקודים לנעליים נוחות יותר. לא רק בשל הנוחות, אלא גם לטובת הביטחון שלך ושל העובר (משום שבמהלך הריקודים יש סיכון באיבוד שיווי משקל ונפילה).

צילומי חתונה

בכל הנוגע לצילומי חתונה, טוב לדעת שבהחלט ניתן לצאת לצילומים בטבע, רק שמוטב לוותר על נסיעה בשטח (גם אם מדובר ברכב ייעודי), וכמובן לוותר על צילומים נועזים או אתגריים במיוחד. העדיפי צילומים סולידיים, באזורים מישוריים וקרובים לאזור ההתארגנות. קחי בחשבון ששלפוחית השתן מאוד רגישה במהלך ההיריון, ולכן חשוב שלא תתרחקו יתר על המידה, ותצטלמו באזורים נוחים ובמרחק נסיעה קצר.

טיפ: אפשר לשלב גם צילומי הריון במסגרת הצילומים (אם את נמצאת בחודשים מתקדמים), כשחשוב לעדכן את הצלם מראש.

ירח דבש: כן או לא?

בוודאי שכן. אם את בחודשים מתקדמים ולא יכולה לטוס לחו"ל, תוכלי לנסוע לאילת לירח הדבש, או לבחור בכל יעד אחר ברחבי הארץ. בעיקרון, עד שבוע 26-27 תוכלי לטוס בעודך בהיריון, אך לאחר שבוע זה, תצטרכי לספק לחברת התעופה אישור מרופא הנשים שלך (שההיריון תקין ושמותר לך לטוס). כמו כן, שימי לב שחברות הביטוח לא מבטחות נשים בהיריון משבוע מסוים (בדרך כלל משבוע 30-32), לכן יש לברר זאת לפני רכישת כרטיסי הטיסה.

גם במהלך תקופת ההיריון, תוכלי לתכנן את אירוע החלומות שלך. כל מה שאת צריכה זה להיות מסודרת מבחינת המשימות וההכנות, לבקש סיוע מבני המשפחה והחברים (וכמובן להאציל סמכויות אם צריך), ובעיקר… ליהנות!

מזל טוב!