נוסעים לירח דבש? לאבנר הייזלר יש מה להגיד על הביטוח שלכם

מאחורי כל טיול לחו"ל יש לא מעט התלהבות, תקוות וציפייה גדולה, אך כאשר אותו טיול לחו"ל הוא גם ירח הדבש שלכם, אין מקום לטעויות. מכאן שאם רוצים לזכור מירח הדבש נופים, אוכל טוב, שקיעות רומנטיות, סיפורים מצחיקים ובעיקר חוויות שכיף להתחיל עמן חיים משותפים, יש להקפיד לעשות מראש ביטוח מתאים. באופן שכזה גם אם המזוודה לא תגיע במשך כמה ימים, גם אם חברת התעופה עשתה טעות עם ההזמנה, או גם אם במהלך הטיול מעדתם ושברתם את הרגל, טוב לדעת שלכל הפחות קיים ביטוח מתאים שביכולתו למזער נזקים.

אל תהרסו לעצמכם!

אם מבקשים לטוס לחו"ל אין להיות שאננים. בהחלט מוטב לשלם כמה שקלים נוספים ולצאת לטיול בתחושה בטוחה. כפי שמציין אבנר הייזלר ביזפורטל, לא חסרים סיפורים על חופשות קסומות שנהרסו בגין היעדר ביטוח מתאים. כך למשל לא פעם קורה שאנשים טסים עם המחשבה שהם יודעים כמה עומדים להוציא, אף בפועל מוציאים מעל ומעבר, פשוט כי לא עשו ביטוח שמסייע בכיסוי הוצאות והפסדים. מכאן שאם גם אתם מבקשים לשלוט עד כמה שניתן בגובה ההוצאה ובשביעות הרצון מסך החוויה, ביטוח ייעודי בהחלט הכרחי.

כך בוחרים ביטוח מתאים

אין שאלה שביטוח מתאים באופן נקודתי עבור סך הצרכים האישיים מוגדר כחיוני, אך הרבה פעמים אנשים כלל לא מבינים כיצד זה אפשרי לבצע את ההתאמה הנחוצה. בסוגיה זו עוסק בין היתר אבנר הייזלר ברשת 13. הייזלר מסביר שכיום תחום הביטוחים מאפשר גמישות מאוד גדולה, כך שרק נותר לנצל זאת. אי לכך יש לבחון היטב מהו אופי הטיול, אלו סימני שאלה נוגעים אליו (למשל יעד החזרה), יש להתייחס למצב הרפואי, יש להתייחס לאופי התכולה (אם טסים עם ציוד יקר ערך בהחלט חשוב לוודא שהוא מכוסה) וכדומה. מכאן ממש כפי שמסביר אבנר הייזלר בכלכליסט (וברשת 13), כיום אין זה נכון לרכוש ביטוח מוגמר, אלא יש לשאוף להטמיע בו כמה שיותר התאמות אישיות.

מספר דגשים חשובים

אופי הפעלת הביטוח

לצד העובדה שיש לבחון היטב מה כולל הביטוח, גם יש לבחון כיצד ניתן להפעיל אותו. כך למשל יש חברות שאצלן ההתקשרות מושתתת על אפליקציה, יש חברות שאצלן ההתקשרות מושתתת על כרטיס האשראי וכדומה. כמו כן, חשוב לוודא שניתן מענה בשפה העברית ואף סביב לשעון, כי אין לדעת מתי יתעורר הצורך להשיג סיוע.

ביטוח ביטול נסיעה

כיום יותר מתמיד יש לשמור על גמישות מבחינת תאריכים, ועל כן מוטב לוודא שניתן לבטל את הטיסה גם כיממה לפני ובתמורה לקבל החזר מלא, או לכל הפחות החזר מרבי.

השוואה בהחלט חשובה

נכון שלאחר החתונה בעיקר מתחשק לפתוח מתנות ולראות תמונות, ומנגד פחות מתחשק להתחיל להשוות בין הסעיפים השונים שכל פוליסה מציעה, אך בהחלט מדובר בפעולה חשובה. אם רק תקדישו זמן עבור השוואת ביטוחים, אתם עתידיים לחסוך לא מעט כסף – חשוב!

קורונה

אז נכון שטיפ זה די צפוי, אך הוא גם בלתי נמנע. כיום כאשר עושים ביטוח לקראת טיול, הכרחי לבדוק מה הוא ידוע להציע מבחינת כיסויי קורונה. פה אנו ממליצים לוודא שהכיסוי כולל אשפוז, תרופות, שהייה ממושכת מעבר למתוכנן בגין בידוד, כיסוי של בדיקות קורונה (יש יעדים שבהם הבדיקות מאוד יקרות) וכדומה.

צאו ותחזרו בשלום – מזל טוב!

אז מה נותר? כמובן להתרגש ולבנות את המסלול הרצוי בקפדנות, ובו זמנית להשאיר מקום ללא נודע. כמו כן, יש להבין שמדובר בטיול מיוחד שאתם עתידיים לזכור לאורך שנים, ועל כן הקפידו לצלם ולשמור על גישה חיובית, ואם ברקע יש ביטוח מתאים, בהחלט ניתן לחוש רגועים. תיהנו והמון מזל טוב!