איך לארגן מסיבת רווקות? המדריך המלא!

מסיבת רווקים ורווקות

נבחרת לארגן את מסיבת הרווקות של החברה הכי טובה/האחות או הגיסה, וזה הזמן להפשיל שרוולים ולפצוח בתהליך על מנת לארגן לה את מסיבת הרווקות המושלמת. אז מאיפה מתחילים? איך מגדירים תקציב, ואיך הופכים את המסיבה לבלתי נשכחת? את כל הפרטים תמצאי במדריך שלפניך. שנתחיל?

רשימת אורחות

לפני שתתחילי לארגן את המסיבה, לחשוב על קונספט או לקנות קישוטים, כדאי להתחיל עם רשימת האורחות, על מנת לראות כמה חברות ישתתפו במסיבה. בקשי מהכלה לשלוח לך את רשימה המשתתפות בצירוף מספרי טלפון, או לפתוח קבוצת וואטס-אפ עם כל החברות (ולאחר מכן היא יכולה לצאת מהקבוצה).

הדבר הראשון שאת צריכה לברר זה אם יש אילוצים מסוימים למשתתפות (כמו מיקום גיאוגרפי, היעדר רכבים, תאריכים בעייתיים וכו'), וכמה מהן מתכננות להגיע. שימי לב שרק אחרי שתפרסמי בקבוצה את הלוקיישן ואת העלות פר משתתפת, תוכלי לדעת בוודאות מי מגיעה ומי לא.

בחירת קונספט ואפיון המסיבה

כדי לבחור את הקונספט של המסיבה, ולאפיין את האירוע, חשוב לבדוק מול הכלה איזו מסיבה היא רוצה. האם מדובר במסיבת בריכה? האם מסיבה ביקב? האם זו דווקא מסיבה בפאב מקומי? או שאולי מסיבה בחוף הים? רק לאחר שתתאמי ציפיות עם הכלה, תוכלי להתחיל ולארגן את המסיבה, לבחור את הקונספט הרצוי, לסגור ספקים ולבחור תאריך.

מסיבת רווקות

הכל מתחיל ונגמר בתקציב

לפני שתסגרי וילה או מיקום, כדאי לוודא מה התקציב שעומד לרשותך. נכון, את לא יכולה לדעת בוודאות, כי לא כולן עדיין אישרו הגעה, אבל בהחלט תוכלי לאמוד את הסכום שכל אחת צפויה לשלם, ולדעת פחות או יותר מה התקציב שיש לך. לפי הסטטיסטיקות, כ30% מהמוזמנות לא מגיעות, לכן כדאי לחשב את התקציב בהתאם לכך, ובהתאם לסכום שאת מתכננת לבקש מכל משתתפת.

ערכי רשימה של כל ההוצאות הצפויות של האירוע, ותסדרי אותן מההוצאה הכי חשובה, עד להוצאה הכי זניחה, כך תוכלי לדעת על מה שווה לשלם ועל מה לא. למשל, אם נוכחותו של שף פרטי היא דרישה של הכלה, הרי שמדובר בהוצאה חשובה. עם זאת, אם נושא האוכל אינו משמעותי כל כך, כל אחת יכולה להכין מאכל בביתה, ובכך תוכלי לחסוך בעלויות ולעמוד בתקציב שהגדרת.

ספקים: לבחור רק את הנחוצים ביותר

כשמדובר בספקים למסיבת רווקות, טוב לדעת שיש לא מעט ספקים מעולים, אבל אם את צריכה את כולם? ובכן, ישנם ספקים שהם בגדר חובה בעבורך (תלוי כמובן בקונספט של המסיבה), וישנם ספקים שניתן לוותר עליהם. למשל, יכול מאוד להיות שהכלה תשמח להופעת סטנד-אפ או מופע דראג קווין, ובמקרה כזה, זה ספק שלא תוכלי לוותר עליו. אבל אם החלק האמנותי פחות חשוב לכלה, בהחלט תוכלי לוותר על הספק ולהכין משחקים למסיבת הרווקות בעצמך (ובעזרת המשתתפות כמובן). באותה מידה תוכלי לבחור ספק שיעצב את האירוע, או לעצב את המקום בעצמך.

אלכוהול ואוכל

איך תדעי כמה אלכוהול לרכוש? ובכן, פשוט תשאלי את המשתתפות כמה מהן אוהבות לשתות, ומה הן שותות. זה ייתן לך אומדן מעולה, ותוכלי לרכוש אלכוהול בהתאם. לגבי האוכל, יש לך כמה אפשרויות, ואם בחרת לוותר על שירותיו של ספק בתחום, פשוט הכיני תפריט מסודר, ובקשי מכל משתתפת להשתבץ למאכל שהיא מעוניינת להביא עמה.

האצילי סמכויות

את לא חייבת לעשות הכל לבד. בהחלט תוכלי להיעזר בחברות נוספות של הכלה, האחיות שלה או יתר המשתתפות במסיבה. אם את צריכה עזרה בלמצוא ספקים, הכנת משחקים למסיבה או סיוע בתכנון המסיבה – אל תהססי לפרסם זאת בקבוצה, ותהיי בטוחה שיהיו נשים שישמחו לסייע לך.

 

למרות שארגון מסיבת רווקות נראה כמו פרויקט מורכב – הוא ממש לא כזה. ועם תכנון נכון ומוקפד, והיצמדות לתקציב, בהחלט תוכלי לצלוח את המשימה ולארגן מסיבת רווקות משולמת.