תספורת עצמית לגבר: כך תספר את עצמך לקראת החתונה בקלות

החתונה היא אירוע משמעותי שיוצר לפניו הרבה מאד הכנות הן אצל החתן והן אצל הכלה. תספורת ותסרוקת הן אחת מאותן הכנות. אם אצל הכלה מקובל להסתפר ולעשות תסרוקת אצל בעל מקצוע, הרי שהחתן יכול בהחלט להגיע לתוצאה יפה בעצמו. לשם כך, צריך ללמוד כיצד לספר את עצמנו. זהו ידע שישרת אתכם אולי למשך כל החיים ויוכל להקל עליכם וגם לחסוך כסף והתרוצצויות. לפני שנתחיל, היינו ממליצים לכם לערוך כמה פעמים לפני החתונה תספורות ניסיון על עצמכם. גברים עם שיער קצר יוכלו לערוך כמה תספורות אפילו בזמן של כמה שבועות. כך שכשיגע מועד החתונה, תוכלו להגיע לתוצאה הכי טובה לאחר שצברתם מיומנות.

ציוד תספורת ביתי

לפני שאנחנו ניגשים למלאכה, נצטרך להצטייד בציוד תספורת בסיסי. קיימים בשוק אביזרים רבים ברמה שהיא 'סמי מקצועית', כלומר משלבת יכולת גבוהה עם מחיר נוח. ניתן למצוא המלצות על מכונות תספורת ומדריכים בנושא תספורת במגזין shavers. בנוסף למכונת תספורת תצטרכו עוד כמה אביזרים שיאפשרו לכם להגיע לתוצאות טובות. מסרקים במגוון צורות ודגמים גם הם אינם יקרים ויאפשרו תסרוקות מיוחדות. חלוק ספר הוא מומלץ ויאפשר לכם לשמור על סביבת עבודה נקיה. מספרי ספר הן אביזר בסיסי ביחוד למי שיבחר בתספורת בעלת שיער יותר ארוך מקצוץ. קיימים אפילו סטים שלמים לספר המתחיל המכילים מגוון פריטים. לעוד מידע גם על אותם סטים תוכלו למצא ב shavers.

תספורת עצמית לגבר: כך תספר את עצמך לקראת החתונה בקלות

לפני התספורת

דאגו לעבוד בחדר נקי עם רצפה חשופה ללא שטיח. דאגו להצטייד במראות שונות, כולל מראה אחת גדולה שתהיה תלוי מולכם על הקיר או אפילו מראת גוף גבוהה. את השיער ניתן לטאטא ואחר כך לעבור עם שואב אבק ידני. ולבסוף, אם אלו הפעמים הראשונות שלכם, דאגו שיש לכם מספיק זמן ושום דבר איננו מלחיץ אתכם. בהתחלה תידרש מכם הרבה סבלנות, בהמשך כבר תוכלו לתקתק את זה. אם השיער שלכם דליל, תוכלו לשקול טיפול בנושא.

התספורות

ריכזנו לכם כאן רעיונות לתספורות שונות שתוכלו לבחור מהן:

תספורת היפסטר

זוהי תספורת שתתאים הן לשיער חלק והן לתלתלים. הבסיס בה הוא חלק עליון ארוך יחסית וצדדים מגולחים או באורך קצר. התחילו כמובן מתספורת של צידי הראש והתקדמו בזהירות כלפי מעלה. את החלק האחורי יש לדרג באמצעות מראה. בסיום התספורת יש לסרק את השיער לאחור או לצד עם מסרק.

תספורת 'צבאית'

זוהי תספורת שדורשת הרבה תחזוקה. יש לה מראה נקי ומסודר ביום הראשון ולכן היא תתאים גם לאירוע כמו חתונה. התספורת עצמה מתחילה בגילוח אפס מהחלק התחתון מכל הצדדים. יש לעבוד בעדינות על דירוג שמתחיל בערך בקו העיניים. החלק העליון של הראש יהיה מקוצץ אבל בהבדל בולט בינו לבין החלק התחתון. למרות שהתספורת נראית פשוטה, היא מצריכה דיוק מסוים בכדי שקן הדירוג יצא אופקי ומדויק.

קצוץ חלק

זוהי תספורת שמתאימה למי שיש מבנה גולגולת עגול. הרעיון הוא לגלח את כל הראש במכונת גילוח ולאחר מכן לעבור עם סכין גילוח. התספורת הזאת מרשימה ממש כשהיא באותו היום ודורשת תחזוקה מרובה. מכיוון שמשתמשים בסכין גילוח, אל תשכחו לעבור עם אפטר שייב.

'קצוץ מעוצב'

כאן אנחנו לוקחים את התספורת הצבאית ומוסיפים לה כל מיני משחקים עם הפינה של מכונת הגילוח כאשר היא על אפס. ניתן ליצור צורות גיאומטריות או אפילו משהו כמו שני פסים בלבד שישנו את כל המראה.

מי שאין לו ניסיון בתספורת עצמית יכול לצפות באחרים כאשר הם מסתפרים ולאט לאט להתחיל מדברים פשוטים על עצמו. כמו כל מיומנות, היא דורשת אימון וסבלנות, שיהיה בהצלחה!