לא טסים לירח דבש מבלי לעשות ביטוח נסיעות!

אתם נשואים, אתם זוג צעיר ואתם עומדים לצאת לטיול של פעם בחיים – אתם עומדים לחוות ביחד ירח דבש. עם זאת, בין אם אתם זוג שמתכנן טרקים ואטרקציות אקסטרים, בין אם אתם זוג שמתכנן לרבוץ במלון וליישם הלכה למעשה "חופשת בטן גב", ובין אם מתכננים לשכור רכב ולתפור שטחים נרחבים, ביטוח נסיעות לחו"ל אתם בהחלט חייבים. אם כן כיצד עושים ביטוח? האם יש משמעות לטיול כזוג? על אלו סעיפי ניתן לוותר וכיצד ניתן לבחור את ההצעה הזולה ביותר (ולו כדי שתוכלו לרכוש יותר מזכרות)? לרשותכם מידע מקיף בנושא.

כל הסיבות לא לוותר על ביטוח נסיעות

ראשית נציין שאין זה חכם לצאת לירח דבש מבלי שיש ברקע ביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח נסיעות מהווה הוצאה זניחה וברגע האמת עשוי לכסות מגוון הוצאות משמעותיות. לא מעט אנשים שטסים ללא ביטוח עשויים להפסיד פעמיים. ראשית הם עשויים להיגרר להוצאות גדולות ולא מתוכננות, וזאת רק כיוון שנזקקו לקבל טיפול רפואי, וכידוע בחו"ל הביטוח הממלכתי אינו בתוקף. שנית, מי שטס ללא ביטוח מוצא את עצמו דואג שמא קיבל את ההחלטה הלא נכונה, כך שבמקום להיות ממוקדים בחופש ובנופים, בעיקר טרודים במחשבה ששום תקלה לא תהפוך להיות חלק מהמשוואה. כיצד אם כן סוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל מבלי להוציא שלא לצורך? ובכן מי שרוכש ביטוח נסיעות לחו"ל באתר ביטוח בטאץ' זוכה לא רק בביטוח המתאים ביותר במחיר הטוב ביותר, אלא גם נמנעים ממנו שלל בירורים מעיקים, וזאת כי מדובר בסוכנות ביטוח שעובדת עם מיטב החברות.

 

 

שנתחיל מהבסיס?

ביטוח נסיעות לחו"ל לרוב מחולק לבסיס ולמבחר תוספות. הרעיון הוא שהבסיס נכון עבור כל סוג של חופשה. מתאים עבור חופשת בטן גב ביעד רומנטי, אקסטרים וכדומה. מדוע? כיוון שהביטוח כולל ביטוח בריאות. ביטוח מעין זה מכסה שלל הוצאות נרחבות שנוגעות למצבים רפואיים. זה יכול להיות כיסוי בגין צורך בגבס. כיסוי בגין אשפוז. כיסוי בגין רכישת תרופות וכדומה. כמו כן, לרוב ניתן להלביש על הכיסוי הבסיסי שתי תוספות. ניתן להלביש שירותי איתור והצלה וניתן להוסיף שירותי חבות כלפי צד שלישי, כך שאם בטעות פוגעים באדם או ברכוש של אדם אחר, הפיצויים הנדרשים אינם יוצאים מהכיס הפרטי.

כיצד בוחרים כיסויים רצויים?

שוקלים להוסיף ביטוחים משלימים? יש מגוון נרחב של תוספות אפשריות, אך לפני שנסביר מה אפשרי להוסיף, נעצור להסביר שיש להבין מה נחוץ ורלוונטי, ומה בטוח שאין צורך לכלול. כיצד אם כן מוודאים? בוחנים מהו האופי של הטיפול ובמקביל בוחנים נסיבות אישיות. מבחינת נסיבות אישיות יש לבחון מצב רפואי, ואף מצבים שנוגעים לקרובים לכם בארץ (כך שאולי תיאלצו לחזור לפני התאריך המתוכנן).

הרחבות שמוטב לקחת בחשבון

להלן שורה של כיסוים אפשריים:

  • כיסוי עבור ביטול נסיעה (או רק עבור קיצור נסיעה). כאן ההמלצה היא לרכוש את הביטוח ישר לאחר שרוכשים את כרטיסי הטיסה (לא מייקר את הכרטיסים וכן מגדיל את היקף הכיסוי).
  • כיסוי עבור ספורט אתגרי (חשוב לוודא שהפעילות המתוכננת אכן נכללת בכיסוי).
  • ביטוח כבודה רלוונטי אם עומדים לטוס עם פריטים יקרי ערך (למשל עם תכשיטים).
  • ביטוח תאונות אישיות (עשוי להבטיח סכום פיצוי משמעותי).
  • ביטוח עבור החמרת מצב רפואי שמודעים אליו (ניתן לבטח רק את אחד מבני הזוג – בהתאם לצורך). מה עוד? ובכן אם אתם בהיריון תשקלו לרכוש ביטוח מתאים. זהו? פחות או יותר.

לסיכום

נחדד שכל חברת ביטוח עשויה להציע הרכבים מעט שונים מבחינת הרחבות. כדאי להיעזר בסוכנות ביטוח נטולת אינטרסים וליהנות מחוויה של פעם בחיים. מזל טוב!