רק בשמחות: עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי דואגת לעתיד הנוער בסיכון בישראל

עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי דואגת מזה שנים רבות לעתיד של בני נוער אשר מוגדרים בסיכון ואינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה. למעשה, התוכנית המהפכנית של העמותה הצליחה להוביל ליצירה של שינוי משמעותי בחייהם של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה, כל זאת בהתנדבות מלאה ובעשייה חברתית ענפה. כיצד העמותה תומכת בדור העתיד? להלן כל הפרטים.

תוכנית ליווי ארוכת טווח

תוכנית הדגל של עמותת אחינועם אותה הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי בשנת 2018 היא תוכנית ליווי ארוכת טווח שבמסגרתה מאתרת העמותה נערים ונערות מאזורי הפריפריה אשר נמצאים בסיכון, ומסייעת להם על ידי מתן של תוכנית ליווי אישי הנבנית בדיוק לצרכים שלכם. במסגרת התוכנית הזו מקבלים בני הנוער תמיכה מלאה אשר נועדה לאפשר להם להתגבר על חסמים ואתגרים עמם הם מתמודדים, כאשר היתרון של התוכנית הזו נובע בעקבות ליווי שנמשך למשך שנים רבות, כל זאת כחלק מיצירה של מערך המתבצע בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות.

המייסדים כמו גם המתנדבים פועלים מתוך אמונה ומסירות המתבצעת ללא כוונות רווח, כאשר הדאגה לעתיד נובעת בעקבות הפערים ההולכים וגדלים. כאשר הפערים גדלים כך היכולת לסייע לאותם בני נוער בסיכון להגשים את עצמם הופך למוגבל וקשה יותר, ועל כן הכניסה של עמותות כמו עמותת אחינועם מהווה נקודת אור משמעותית בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

 

 

חלוקת מחשבים ושיפוץ מבנים כחלק מהדאגה לעתיד

כמי שרואים את עתידה של מדינת ישראל לנגד עיניהם, רפי אדרעי פועל למען קידום של תוכניות ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי, כאשר אחת מהתוכניות הבולטות של העמותה היא חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים שנאספים מהציבור. תוכנית זו קיבלה את השם "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" והיא מהווה דוגמה מייצגת לעבודה חברתית ענפה, בייחוד בשל הרצון הטוב של המייסדים ביחד עם המתנדבים לספק חינוך איכותי המבוסס על היכולת לנצל את הטכנולוגיה לטובת צמצום הפערים. זאת ועוד, במסגרת הפעילות של העמותה מקדמים שיפוץ של מבנים ציבוריים כמו ספריה בעיר צפת, כאשר לאור ההצלחה הוחלט להמשיך את הפיילוט ולהרחיב אותו גם לערים נוספות, כל זאת מתוך מטרה לצמצם את הפערים ולאפשר לבני נוער המתגוררים באזור הפריפריה לקבל הזדמנות שווה להגשים את עצמם ולממש את הפוטנציאל.

מחזקים את הפריפריה – בהתנדבות מלאה

הפעילות של עמותת אחינועם היא פעילות מבורכת המתבצעת ללא מטרות רווח, כאשר באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא אודות התוכניות הנוספות אותם מקדמים המייסדים כמו גם להתרשם מהתגובות האוהדות מצד הבוגרים כמו גם המשפחות שקיבלו את המענה מצד העמותה. חיזוק הפריפריה, צמצום פערים וכן יצירה של מערך התנדבותי מצפון ועד דרום הוא זה שהופך את העמותה הזו לחשובה מאוד ובעלת השפעה אדירה על העתיד של מדינת ישראל.

לסיכום

רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי הקימו את עמותת אחינועם בשנת 2018 מתוך  חובה מוסרית וערכית, כאשר לאורך השנים וגם היום הצליחו המייסדים ביחד עם מערך המתנדבים ותוך שיתוף פעולה עם גורמי הרווחה והחינוך. בקנה של המייסדים תוכניות נוספות וכן רצון להמשיך ולהרחיב את הפעילות לערים נוספות, כחלק מהבנה כי בעשייה חברתית ענפה ניתן יהיה לסייע לדור העתיד של מדינת ישראל וכן לחיזוק הפריפריה.