החתן שומר מצוות? הינה כמה מתנות מושלמות שאפשר לתת לו

ישנן מגוון מתנות שאפשר לקנות לחתן שעתיד לעמוד מתחת לחופה בימים הקרובים, אבל מה באשר למתנות לחתן שומר מצוות? אנחנו כאן כדי להציג לכם כמה מתנות נהדרות שכל חתן שומר מצוות ישמח לקבל.

 תפידניות

תיקים מיוחד שנועד לאחסון התפילין נקראים תפידניות. היתרון של התפידנית זו הצורה הנוחה שלה, וזה שהיא מאפשרת לשמור על התפילין בצורה הבטוחה ביותר. עבור טיולים ונסיעות התפידנית היא פתרון נהדר, ולא מעט אנשים שומרי מצוות עושים בה שימוש באופן קבוע כדי לאחסן את התפילין שלהם. עבור חתן שומר מצוות, זו בהחלט מתנה נהדרת.

סידור עם שם

קנייה של סידור שעליו חרוט השם של החתן יכול להוות רעיון מקורי במיוחד. מלבד העובדה שיש במתנה הזו מימד אישי בשל השם שחרוט עליה, מדובר במתנה שימושית במיוחד כיון שהחתן הולך לעשות שימוש בסידור בכל יום. חשוב כמובן לקנות סידור לחתן בנוסח שבו הוא רגיל להתפלל כדי שהמתנה באמת תשרת אותו בכל יום, בכל התפילות שהוא מתפלל.

טלית חדשה

עבור חלק מהעדות בעם ישראל, החתונה היא הפעם הראשונה שבה אדם מתחיל ללבוש טלית בצורה קבועה. בכל מקרה, גם אם החתן שעבורו אתם קונים את המתנה לובש טלית כבר מבר המצווה שלו, קנייה של טלית לחופה זה בהחלט רעיון נהדר. בחלק מהעדות נהוג לברך על טלית במעמד החופה, ואתם יכולים להיות אלו שקונים לחתן את הטלית הזו.

 

החתן שומר מצוות? הינה כמה מתנות מושלמות שאפשר לתת לו

בית מזוזה

מתנה נוספת שאותה אתם יכולים לקנות לחתן, היא בית מזוזה. היתרון במתנה הזו היא שהוא תוכל לשמש אותו בכניסה לבית החדש שבו הוא הולך לגור. בית מזוזה הוא למעשה קופסה קטנה, בדרך כלל מעץ או מתכת שאותה תולים על הדלת ואליה מכניסים את הקלף של המזוזה. בית מזוזה לחתן צריך להיות מעוצב ויפה כדי שהחתן ישמח לתלות אותו בכניסה לביתו החדש.

ספרי קודש

מתנה נוספת שמקובלת מאוד בתור מתנה לחתנים היא קנייה של ספרי קודש במהדורות מפוארות. ברגע שהחתן מקים בית חדש בישראל הוא צריך שיהיו לו ספרים שלו בבית החדש, ואין מתנה מתאימה יותר מאשר קנייה של ספרי קודש. הספרים שבדרך נקנים עבור חתנים הם סטים של ספרי היסוד ביהדות כמו ש"ס, רמב"ם או שלחן ערוך.

גביע קידוש

אחרי שהחתן סוף סוף מקים בית חדש, הוא בכל שבת יצטרך לעשות קידוש בפני עצמו. כדי שהחתן יקדש בצורה המפוארת ביותר, אתם יכולים לקנות לו גביע מיוחד עבור קידוש. הגביע יכול להיות מכסף או מחומר אחר שעומד בתקציב שאותו הקצתם לצורך המתנה, והוא ישמש את החתן בכל שבת, גם בקידוש הבוקר וגם בקידוש הערב.

לסיכום

קנייה של מתנה לחתן שומר מצוות יכולה מעט להלחיץ אתכם, ובדיוק בשביל זה הבאנו לפניכם מספר רעיונות מקוריים למתנה עבור חתן שומר מצוות. כל מה שעליכם לעשות זה לבחור מתנה שעומדת בתקציב שאותו הקצתם עבור המתנה לחתן ולבחור את הפריט שנראה לכם היפה ביותר. כך החתן יוכל ליהנות ממתנה מקורית במיוחד.