הניתוח הפלסטי לפני החתונה לא הצליח? אולי מגיע לכן פיצוי

אם עד לפני מספר שנים ניתוחים פלסטיים התבצעו מתחת לרדאר ובקרב מעט מאוד נשים, כיום יותר ויותר כלות בוחרות לפני יום החתונה לעבור ניתוח קוסמטי מתוך מטרה להיראות במיטבן ביום החשוב ביותר בחייהן. מדי שנה אלפי נשים בישראל בוחרות לעבור תחת סכין המנתחים, אולם בחלק מהמקרים הניתוח מסתיים בנזקים חמורים המשפיעים לא רק על הדימוי והביטחון העצמי אלא גם בעלי השלכות משמעותיות על איכות החיים. אם עברתן טיפול פלסטי לפני הניתוח והוא לא הצליח, אולי מגיע לכן פיצוי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. כיצד אפשר לתבוע ומה חשוב לדעת רגע לפני הגשת התביעה? להלן הפרטים.

תביעת רשלנות רפואית בעקבות ניתוח פלסטי כושל – באילו מקרים ניתן לתבוע?

רשלנות רפואית בפלסטיקה הפכה לאחד הנושאים המדוברים ביותר בעולם האירועים, ולא בכדי. למעשה, מצב שמתרחש לעתים בעולם הזה כולל פגיעה אשר נגרמה בעקבות טעויות לפני הניתוח, במסגרת הניתוח או בזמן תקופת ההחלמה. המקרים הנפוצים ביותר לתביעת רשלנות רפואית בעולם הניתוחים הפלסטיים מתרחש בעקבות הסברים לקווים אודות הליך הניתוח כמו גם ההחלמה עצמה, ולכן נשים שבוחרות לבצע את הניתוח רגע לפני היום החשוב ביותר שלהן מגלות בדיעבד כי הרופא לא הסביר את סיכויי ההצלחה המלאים של ההליך ובעקבות כך נגרם נזק.

חשוב להבין בהקשר זה כי ע"פ חוק זכויות החולה, חובתו של המנתח היא לדווח אודות הסיכונים הכרוכים בעצם הניתוח וכן בתקופת ההתאוששות. עם זאת, מדובר רק במקרה אחד שבמסגרתו ניתן לתבוע בהליך של רשלנות רפואית, כאשר מקרים נוספים כוללים בין היתר הפרה של הסכמה מדעת, רשלנות בביצוע מעקב לאחר הניתוח, ביצוע הניתוח הפלסטי בחוסר מיומנות שגרמה לנזק וכן חוסר התחקות אחר המצב ההיסטורי טרם הניתוח ואשר מונע את הביצוע שלו. מאחר ומדובר בניתוח אלקטיבי וייזום, חובתו של המנתח וכן הצוות הרפואי הוא לספק לכן כמטופחות את כל המידע הדרוש לטובת קבלת ההחלטה שעלולה כאמור לגרום להשלכות נפשיות ופיזיות קשות ביותר.

הניתוח הפלסטי לפני החתונה לא הצליח? אולי מגיע לכן פיצוי

כיצד תוכלו לדעת האם מגיע לכן פיצוי?

לא כל ניתוח פלסטי שנכשל עומד בהגדרה של רשלנות רפואית. בכדי לבחון האם המקרה אכן מזכה בפיצוי, נדרש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום של רשלנות רפואית וספציפית ניתוחים פלסטיים. עורך דין מומחה לתחום ידע לאסוף את כל החומרים הנוגעים לניתוח ולאחר מכן יפנה לרופא מומחה אשר בוחן את פרטי המקרה ומעניק חוות דעת שנועדה לסייע לטובת בניית תיק תביעה. במסגרת חוות הדעת הרופא המומחה העוסק באותו תחום התמחות מסביר כיצד ואיך הניתוח השתבש ומה הרופא כמו גם הצוות הרפואי היה צריך לנקוט, בכדי למנוע את המקרה. בבסיס התביעה שלכן עומדת ההנחה כי הצוות הרפואי חרג מרמת הזהירות המקובלת ובהתאם לכך גרם לנזק, שלא היה נגרם אילולא הרשלנות. מדובר בתביעה מורכבת מאוד להוכחה, ועל כן ייצוג משפטי הוא חיוני לטובת קבלת פיצוי.

לסיכום, מקרים של רשלנות רפואית בניתוח פלסטי עלולים להתרחש אצל כל אישה שבוחרת לעבור ניתוח פלסטי לפני החתונה (וכאן תמצאי טיפים ומדריכים לתכנון החתונה שלך), גם אם מדובר ברופא מנתח בעל המלצות ועם ניסיון עשיר. ההשלכות של הרשלנות אינם משפיעים רק באופן פיזי אלא גם נפשי, וזאת בשל פגיעות משמעותיות הנמשכות גם הרבה מעבר ליום החתונה.

לכן, עורך דין המתמחה בתחום ידע לחתור להשגה של פיצוי הולם, במסגרת של בניית תיק תביעה מבוסס ראיות מצד רופא מומחה וכן מומחים נוספים שיפעלו לטובתכן ולטובת קבלת פיצוי כספי שיכול להגיע גם למיליוני שקלים, בהתאם לחומרת הנזקים שקבע בית המשפט בהסתמך על חומר הראיות.