נפרדים מחיי הרווקות: 5 סגולות מומלצות לזיווג הגון על פי ההלכה היהודית

אנשים רבים מחפשים את בן או בת הזוג שלהם, ופונים לכל עזרה אפשרית לקבלת זיווג. גם היהדות נותנת לכך מענה בצורת תפילות ומנהגים שונים. במאמר שלפניכם פירטנו על מספר מנהגים יהודיים שאפשר לקיים כדי לבקש זוגיות ולהקים בית ומשפחה.

קריאת ספרי תהילים

ישנם פרקי תהילים שאפשר לקרוא כדי לבקש זוגיות, כמו פרקים ל"א, ל"ב, ע"ב, קכ"ד. נהוג לקרוא אותם ולאחר מכן לומר תפילה למציאת זיווג: "..ובזכות אבותינו הקדושים… שתפתח מזלי ותתנני לחן וחסד בעיניך ובעיני כל רואי, ואמצא בת זוגי, ותבטל מעל כל מין עין הרע וכל מיני עיכובים וכשפים ואתחתן במהרה ואבנה בית נאמן בישראל". את קריאת פרקי התהילים יחד עם התפילה מומלץ לקרוא 40 ימים רצופים, ומומלץ אף יותר ביום האחרון לומר אותם בכותל המערבי אם מתאפשר, וכן להדליק נר לעילוי נשמת רבי מאיר בעל הנס. תוכלו לרכוש ספרי תהילים באתר "אוצר הספרים", המתמחה בשיווק והפצת ספרי קודש.

תוספת שבת

רווקים רבים מחפשים את האחת איתה יוכלו לתכנן חתונה ולהקים משפחה. הקדמת קבלת השבת הינה סגולה למציאת זיווג הגון, שכן השבת היא בת הזוג של ישראל ועם ישראל הוא החתן, ועל החתן להקדים לצאת לקראת הכלה. הגמרא מספרת שרבי ינאי היה לובש את בגדי השבת מוקדם ואומר "בואי כלה". בנוסף, רצוי להוציא את השבת כמה דקות אחרי הזמן בו היא יוצאת, כדי לחזק את סגולות המנהג. תוספת שבת מסייעת גם לרפואה, פרנסה ועושר, מחילת עוונות וביטול גזרות קשות.

אמירת מזמור תהילים בסיום תפילת שמונה עשרה

כדי לחזק את הסגולה למציאת זיווג, נהוג לומר בסוף תפילת שמונה עשרה את מזמור התהילים "שיר למעלות". תפילת שמונה עשרה היא התפילה העיקרית בספר התפילה לימות חול, והיא נאמרת בתפילות שחרית, מנחה וערבית ומתבצעת בעמידה ובחלש, כאשר המתפלל עומד ורגליו צמודות וישרות. במקור היו בתפילה זו שמונה עשרה ברכות, ומכאן שמה, אך עקב התפשטות הנצרות נוספה לה ברכת המינים. בספר 'אגרא דפירקא' כתוב "כל האומר שיר למעלות אשא עיני אל ההרים סוף כל תפילותיו, קודם עקירת רגליו, מזמנים לו בת זוגו ההוגנת לו".

 

 

כיבוד הורים

בכתבי הקודש נאמר "הרוצה למצוא שידוך הגון ישתדל ויזהר במצוות כיבוד אב ואם". מצוות כיבוד הורים הינה הדיבר בחמישי בעשרת הדיברות, ובנוסף למציאת זיווג היא מסייעת גם לאריכות ימים. לפי הרמב"ם, שורשי המצווה הינם בהכרת התודה שכל ילד צריך להרגיש כלפי הוריו על הבאתו לעולם ועל גידולו. מצוות כיבוד הורים הוסמכה לחובת כיבוד הקדוש ברוך הוא, ולכן אדם שלא מכבד את הוריו בהכרח לא מכבד את הקדוש ברוך הוא.

עלייה לקבר הצדיק מצפת

אנשים רבים חולמים להיכנס תחת חופה וקידושין, מדמיינים עצמם יחד עם בחיר או בחירת ליבם ומתכננים את חתונתם, מבחירת האולם, דרך עיצוב ההזמנות ואפילו עד השכרת רכב לכבוד האירוע המרגש. כדי שכל תכנונים אלה יתממשו, נהוג להתפלל על קברו של רבי לייב בעל הייסורים הנמצא בצפת, כסגולה לכל ישועה ובפרט למציאת זיווג. כדאי לומר על הקבר את כל ספר התהילים, ורצוי לעשות זאת ביום שישי לפני כניסת השבת.

תפילה עצמית ותפילה עבור חבר

נהוג להאמין שכל תפילה עוזרת. רצוי להתפלל בשביל עצמכם למציאת זיווג, ואפשר גם לבקש מחברים ומשפחה שיתפללו עבורכם. לפי האמונה היהודית, כשאדם מתפלל עבור אדם אחר הזקוק לעזרה, והוא חש כאילו הוא בעצמו זקוק לעזרה, יזכה בהתגשמות משאלתו.

לסיכום

אדם מאמין שרוצה למצוא זוגיות יכול לקרוא פרקי תהילים, להקדים את קבלת השבת, לקיים מצוות כיבוד הורים ובעיקר להתפלל ולבקש ממכרים להתפלל למציאת זיווג. נהוג להאמין שהשם שומע כל תפילה ונותן לה מענה, בפרט עבור אנשים המחפשים זוגיות.