האם אוכל טבעוני יכול לעבוד בחתונה שלי?

לא מעט זוגות טבעוניים שמבקשים לערוך חתונה טבעונית, תוהים האם הקונספט יהיה מוצלח או יגרור שובל של תגובות והערות מהאורחים. ובכן, בשנים האחרונות בהחלט ניתן לראות כמה וכמה חתונות שמאופיינות במאכלים טבעוניים, אבל מה לגבי חתונה שבה כל האוכל טבעוני לחלוטין? ובכן, זה בהחלט אפשרי. ריכזנו בעבורכם טיפים בנושא.

להתחתן בקונספט טבעוני

נכון, בחתונות נהוג להגיש לשולחנות מנות בשריות, והאורחים אף מצפים בכיליון עיניים לסטייק או למנות הבשריות השונות, ולכן זה לא מפתיע שחתונות טבעוניות הן מעט שנויות במחלוקת. עם זאת, לאחרונה ניתן לראות לא מעט חתונות טבעוניות מוצלחות, ולו בשל המודעות הגבוהה של הציבור. ובכן, יש לא מעט שגרירים לתזונה טבעונית כמו ויגן פרינדלי או סלבריטאים שדוגלים באורח החיים הטבעוני, מה שבהחלט מגביר את המודעות בקרב האוכלוסייה.

מאיפה מתחילים?

ראשית, נסו לחפש אולמות אירועים שמתמחים בחתונות טבעוניות (ויש לא מעט כאלה), זאת בשל העובדה שאולמות שכבר חוו חתונה בקונספט כזה, יוכלו להציע לכם תפריט עם מנות מגוונות מניסיון העבר שלהם. מוטב לקבוע עם האולמות הללו פגישה, לראות מהו התפריט שהם מציעים וכמובן להגיע לאירוע דומה על מנת להתרשם מהאוכל שמוגש לאורחים.

חתונה טבעונית עלולה לגרוף לא מעט תגובות מהאורחים, ולכן חשוב לשתף את המשפחות והחברים הקרובים בהחלטה לקיים חתונה ללא מזון מן החי, ולהסביר את החשיבות של הקונספט בעבורכם. זכרו שזוהי החתונה שלכם, ואתם יכולים לארגן אותה כפי שאתם רוצים, ובהתאם לאידיאולוגיות שלכם. כמו כן, תכנון נכון של החתונה, טומן בחובו גם תכנון נכון של הקונספט.

האם אוכל טבעוני יכול לעבוד- בחתונה שלי

איך ייראה התפריט?

ובכן כשמוציאים את המוצרים מן החי מהתפריט, יש צורך למצוא תחליפים ולהשתמש בחומרי גלם שונים. למרות היעדר הבשר, ניתן לתכנן תפריט עשיר וייחודי הכולל מגוון רחב של מנות משובחות, החל מהמבורגרים טבעוניים עשויי סייטן, ועד למנות מוקפצות עם טופו. על השולחן יוכלו להגיש אורז עם תוספות, גלילי חציל, תפוחי אדמה בתיבול ייחודי ועוד. כמו כן, טוב לדעת שיש לא מעט קינוחים טבעוניים, כך שבהחלט תוכלו לבנות תפריט עשיר ומגוון.

קחו בחשבון שלא כל האורחים מכירים את הסייטן, הטופו ויתר התחליפים, ולכן חשוב לשלב בתפריט מאכלים אהובים ומוכרים, כמו טורטיות במילויים שונים, אגרול ירקות ועוד.

האם חשוב לעדכן את האורחים?

ובכן, אין פה תשובה חד משמעית. חשוב להבין שאורחים שמגיעים לחתונה מצפים לאכול בשר, ובהחלט ניתן לעדכן מראש שמדובר בחתונה טבעונית, אם כי זו לא חובה. תוכלו לציין זאת על גבי ההזמנה, או למצוא דרך יצירתית וקלילה להעביר את המסר לאורחים.

חתונה טבעונית יכולה להיות מוצלחת במיוחד, ואף לגרום ללא מעט אנשים להתאהב באורח החיים הטבעוני. כדי לצלוח את המשימה ולהפיק אירוע איכותי – הקדישו זמן לבניית התפריט ואל תתפשרו על טיב האוכל. מזל טוב!