שגרת אימונים למאורסים: תכנון והצבת יעדים הם הדרך להצלחה

אם גם אתם הבטחתם לעצמכם להשיל כמה קילוגרמים במשקל או להתחטב לפני החתונה, דעו שאתם בחברה טובה, כי זו בהחלט אחת המטרות העיקריות של לא מעט מאורסים ומאורסות. עם זאת, חודשי האירוסין עשויים להיות מלחיצים וכרוכים בהכנות, ולכן חשוב לתכנן את שגרת האימונים באופן מושכל. איך תעשו זאת? ריכזנו כמה טיפים חשובים ומועילים.

קודם כל – תזונה!

לפני שמתחילים לבנות תוכנית אימונים, ולפני שבוחרים את סוגי האימונים האידיאליים ביותר, חשוב להקפיד על תפריט תזונתי נכון ובריא. התזונה היא המפתח להצלחה בתהליך, וכדאי להתייעץ עם תזונאי שיסייע לכם לבנות תפריט שמותאם במיוחד בעבורכם. כמו כן, אם אתם מתכננים להתאמן באופן אינטנסיבי, לשלב אימוני כוח וכו', יש לצרוך גם כמות נכונה של חלבון או לחלופין להיעזר באבקות חלבון. פה נעצור לציין שניתן לקרוא מידע נוסף בנושא אבקות חלבון ברחבי הרשת, ובאתר "ויטה פלוס", שם תוכלו למצוא סקירה מקיפה בנושא.

להתחיל בהדרגה, ולאט לאט להגביר קצב

מעולם לא התאמנתם? ובכן, אל תחמירו עם עצמכם והתחילו להתאמן באופן הדרגתי. נכון, אתם רוצים לראות תוצאות במהירות, ובייחוד אם תאריך החתונה קרוב, אבל אימונים אינטנסיביים שלא תואמים לרמה שלכם עלולים להוביל לפציעות ספורט, וזה לא משהו שתרצו להתמודד איתו לפני האירוע.

בנו תוכנית אימונים שמתאימה לכם ולרמת הקושי שלכם, אולי התוצאות יגיעו יותר לאט, אבל האימונים יהיו יותר בטיחותיים. מומלץ להתחיל להתאמן כבר לאחר האירוסין כדי שיהיה לכם מספיק זמן להגיע למשקל היעד או לחיטוב הרצוי.

שגרת אימונים למאורסים: תכנון והצבת יעדים הם הדרך להצלחה

לא כל אימון יכול להתאים

ידוע שאימוני TRX שורפים קלוריות רבות, ומאפשרים להגיע לתוצאות די מהר. אבל האם זה האימון שמתאים לכם? לא בטוח. הנקודה היא שלא כל אימון יכול להתאים, וחשוב למצוא את סוג האימון האידיאלי ביותר בעבורכם, גם אם מדובר בסוגי אימונים ייחודיים כמו שיעורי זומבה, ריקוד על עמוד או אפילו הליכות בשכונה.

כשאימון מסוים לא מתאים לכם – הסיכוי שתתייאשו גבוה יותר, ולכן חשוב למצוא את סוגי האימונים הנכונים ביותר בעבורכם, אלה שתצליחו להתמיד בהם ויאפשרו לכם להגיע לתוצאות בקצב שלכם.

יעדים ריאליים – הסוד להצלחה

אז לא, אל תצפו להשיל 7 ק"ג ממשקלכם בתוך חודש, כי זה לא יעד ריאלי. מה כן? הציבו יעדים קטנים וריאליים בדרך למטרה, והכי חשובים – יעדים בריאים. למשל, ירידה של חצי ק"ג מידי חודש, ירידה בהיקפים בפרק זמן סביר וכו'.

כשאתם מגדירים יעד לא ריאלי, אתם מצפים להגיע למטרה שהיא לא בהכרח ברת ביצוע, מה שעשוי לייאש אתכם ולגרום לוויתורים – ומכאן גם לכישלון. לכן, יעדים ריאליים הם הסוד להצלחה. אל תקלו ראש בכך.

שנסכם?

כולם רוצים להיראות במיטבם בצילומי החתונה, וכמובן גם ביום האירוע, ולכן לא מעט זוגות מאורסים פוצחים בשגרת אימונים בחודשי האירוסין במטרה לעצב את הגוף לקראת החתונה, להשיל כמה קילוגרמים מהמשקל ולשפר את הנראות. למרות שזה עשוי להיות מאתגר לעיתים – זה אפשרי, כל עוד תתמידו ותקפידו על כל הטיפים שצוינו מעלה.

בהצלחה, וניפגש בשמחות!